3 Şubat 2012

SAÇ BAKIM SIRLARI

Çoğumuz kış aylarında sadece ellerimiz ve yüzümüzün soğuktan etkilendiğini düşünür ve kurumasını, soğuktan etkilenmesini engellemek için bütün bakım kürlerini uygularız. Peki, saçlarımızın da en az cildimiz kadar soğuktan etkilendiğini biliyor muydunuz? Evet, kuru ve soğuk kış ayları saçlar için çok zararlıdır. Kış aylarında sıcak iç mekanlar ve soğuk dış mekanlardan dolayı saçlar kolaylıkla kuruyabilir. Ve en az cilt bakımınız kadar saçlarınızı da kış ayının kurutucu soğuğundan korumalısınız.

Uzun saçlı ve saçlarına çok önem veren biri olarak saç bakım sırlarımı sizlerle paylaşıyorum ;)

Ve İşte Moda Perisinin Saç Bakım Sırları:
  • Dışarıda yağan karın keyfini çıkarmak istiyorsanız hiç durmayın ama öncelikle saçlarınızı koruma altına almanız gerektiğini unutmayın. İlk etapta yapmanız gereken saçlarınıza saçı nemlendirme özelliği olan saç serumuyla koruma, serumu saçlarınıza uygularken masaj yapmayı unutmayın çünkü saçlar masajı çok severler ;) daha sonra saçlarınızı çok sıkmadan toplayın ve şapkanızı takın.
  • Sıcak banyonun keyfini hepimiz çok severiz ama saçlarımız için bu hiçte yararlı bir şey değildir. Saçlar ılık suyu sever çünkü ılık su saçtaki nem seviyesini arttırır. Ilık suyla yıkanmak size göre değilse duş bitiminde saçlarınıza ılık su dökmeniz bile onları rahatlatmak için yeterli olabilir.
  • Duştan sonra saçlarınızı hemen fön yardımıyla kurutmayın kendi nemini emerek kurumasını sağlayın eğer çok aceleniz var dışarı çıkmanız gerekiyorsa saçlarınıza ısıya karşı koruyan serumu masaj yaparak yedirin ve sonra kurutma işlemine geçin.
  • Ve en önemli bakım sırrım, “badem yağı”. Bu muhteşem yağ sayesinde saçlarınızın uzama hızını uzatabilir ve nemini koruyabilirsiniz tabii düzenli kullandığınız takdirde. En doğru kullanım şekli: haftada 3 gün banyodan 2 saat önce saçlarınızın diplerine ve uçlarına masaj yaparak yağı yedirmelisiniz ve 2 saat bekletip sonra yıkamalısınız. Bu bakımı düzenli uyguladığınız takdirde farkı göreceksiniz. Benim uzun güzel saçlarımın en sevdiği bakım bu ;)
  • Saçlarınıza düzenli olarak –akşamları yatmadan önce olabilir- nemlendirici saç serumuyla masaj yapmalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken serumun miktarıdır. Fındık büyüklüğünde olması ve serumu saç diplerine sürmemenizdir. Zaten diplere sürdüğünüz serumun bir faydası olmaz çünkü saçlarımız uçlardan beslenir ve uçlara masaj yaparak serumu yedirdiğinizde saçlarınızdaki rahatlamayı hissedeceksiniz ve sırrımın doğru olduğunu anlayacaksınız.

Beni sevdiğinizi biliyorsunuz. Moda Perisi ;)