20 Şubat 2012

TEN RENGİNE UYGUN MAKYAJIN KURALLARIMakyaj en zor zamanlarda bizim büyük kurtarıcımız, en özel zamanlarda bizim destekçimiz, en solgun zamanlarımızda mutluluğumuz… Makyajın kadınlardaki anlamı uzun yıllardır bunları ifade etmekte.

Makyaj sunduğu ayrıcalıkların yanında birtakım kurallara da sahiptir bunu unutmamak gerekir. Bu kuralların en önemlisi kişinin ten rengine uygun tonlarda makyaj yapabilmesidir. Çünkü her cilt özel bir renk şifresine sahiptir ve bu şifreyi çözdüğümüzde ortaya çıkan sonuç her zaman mutluluk verir.

Sizde bu şifreyi çözmek istiyorsanız en harika ürünlerden oluşan makyaj dosyasına bir göz atın.

AÇIK TEN İÇİN MAKYAJ ÖNERİLERİ

Açık ten çok soluk bir renk olduğu için canlı renklerle makyaj yapılmalıdır. Fondöten seçiminde hafif pembelik olanlar tercih edilmelidir. Bu renk cilde canlılık katar ve soluk ifadeyi yumuşatır.

Beyaz tenlilere uygun far renkleri ise pembe, gri, yeşil, mor ve tonları ek olarak da açık kahvedir.

Açık pembe, pembe kahve, gülkurusu allıklar hoş durur.

Beyaz tenliler, koyu renk rujdan uzak durmalıdır. Uygun renkler ise; açık pembe, parlak ve domates kırmızısıdır. Dudak kalemi de kullanmalıdır.

ÖNERİ: FONDÖTEN: Giorgio Armani Luminious No: 2, KAPATICI: Mac, Studio Finish İn Nw 20, ALLIK: Estée Lauder, Silky Powder Blush İn Raidant Kiss, FAR: Mac Light Brown 2B, RUJ: Mac Pink 4 Friday PARLATICI: Nars, Lip Gloss İn-Turkish Delight


ORTA TEN RENGİ İÇİN MAKYAJ ÖNERİLERİ

Daha sıcak renklerde bir cilt tonu, daha güzel makyaj için seçenekler sunar. Tam ortada olmak yani ne koyu ne e açık tenli olmanın pek çok faydası vardır. 

Mat toprak tonları, yeşil, koyu gri, bej ve kahverengi gibi tonlar gözlerinizi ortaya çıkaracaktır. Mercan renkleri yanaklarınızı belirginleştirmenize yarımcı olacaktır.

Cildinizin rengi çok yönlü ise ve saçlarınız koyu renk ise pembeden kırmızıya herhangi bir ruj sizin için uygun olacaktır. Üzerine de lipgloss uygulayabilirsiniz. Alın, yanak ve burun bölgesine bronz pudra uygulayarak bronz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

ÖNERİ: FONDÖTEN: Burberry, Sheer İn Trench, KAPATICI:  Inglot, Cream Concealer No: 66, ALLIK: Dior, Glowing Color Powder Blush No: 553, FAR: Maxfactor Earth Spirit Eyeshdow No:108 Inca Bronze,  RUJ: Maybelline 422 Color Sensational

ESMER TEN İÇİN MAKYAJ ÖNERİLERİ

Esmer bir tene makyaj yaparken renk seçiminde çok daha dikkatli olmalısınız.

Far için gri, kahverengi ve doğal tonları seçebilirsiniz. Ayrıca, gümüş, bronz ve terracotta gibi ışıltılı tonları da deneyebilirsiniz.

Rimel olarak lacivert ya da koyu mor renkleri denemelisiniz. Allık için, koyu renk ciltler için daha yoğun renkler deneyebilirsiniz. Koyu pembe ya da kayısı tonları yanaklarınızı güzel bir şekilde aydınlatacaktır. Bronz ton bir allığı yanaklarınıza ışıltı katmak üzere kullanabilirsiniz.

Böğürtlen, karamel, kayısı ve kırmızı tonlarda koyu renk rujlar makyajınızı tamamlayacaktır.
SEVEREK KULLANDIĞIM ÜRÜNLER ;)
  ÖNERİ: FONDÖTEN: Maybelline Dream Matte Mousse Foundation - 50 Sun Bronze, KAPATICI:  Oriflame Beauty Kapatıcı Kit, ALLIK: Nars, Blush İn Orgasm, FAR: Bobbi Brown, Eyeshadow İn ChocolateRUJ: MAC Flamingo Light Milky Bright Coral 

BUĞDAY TEN İÇİN MAKYAJ ÖNERİLERİ

Buğday rengi bir tene uygulanacak makyajın temel rengi sarımtırak bej tonlarında olmalıdır.

Rujda pembe ve mürdüm tonları cilde canlılık katacaktır.

Bronz kahve tonlardaki gölgelendirme sayesinde gözlere derinlik kazandırabilirsiniz. Yüzün renk dengesini sağlamak için şeftali tonlarında bir allık tercih edin.

Yoğun renk uygulamalarından kaçınmak gerekir.

Çok koyu siyah ve gri tonlarında farlarla yapılan yoğun göz makyajından uzak durulmalıdır.
Allık uygulamalarında çok baskın renkler tercih edilmemeli. Esas amaç yüzü sağlıklı bir şekilde renklendirmek olmalıdır.

 ÖNERİ: FONDÖTEN: Lancôme, Teint Miracle No: 3, KAPATICI:  Max Factor Erace Stick Concealer - 03 Medium, ALLIK: Chanel, Powder Blush İn Love, FAR: Nars, Duo Eyeshadow İn CharadeRUJ: Chanel, Rouge Coco İn Darling