17 Mart 2012

2012 İLKBAHAR SAÇ TRENDLERİ


Biz kadınlar için yeni bir yıl ve yeni bir sezon yeni bir saç modeli demektir. Eh mevsimler değişirken biz neden aynı kalalım ki değil mi ama ;) 

2011 sonbahar ve kış sezonunda kıyafetler ve saçlarda daha erkeksi bir stil hakimdi. 2012 ilkbaharında bu stil yerini uzun saçlara ve retro bir o kadar da romantik saç modellerine bırakıyor. Doğal görünümlü saçlar, topuzlar, iri ve romantik dalgalar, atkuyruğu, örgülü saçlar ve saç eşarpları 2012 ilkbaharının yeni saç trendleri… 

Atkuyruğu

Atkuyruğu her zaman trend olma özelliğine sahiptir. İster saçınızı tepeden toplayın, ister yarım ya da bölüm bölüm toplayarak atkuyruğunuzu oluşturun ama sezonun trendi olan bu modeli sakın atlamayın. Hem bu model doğru yüz şekline uygulandığında stilinize büyük bir artı katmakta benden söylemesi. 
Doğal Görünümlü Saçlar

Bütün gününüzü sahilde geçirdikten sonra saçlarınızın nasıl göründüğünü biliyor musunuz? Şahsen ben bu görünüme bayılıyorum. Güneş ve tuzlu su saçlarınızda muhteşem doğal ve bir o kadarda şık dalgalar oluşturur. Bu el değmemiş görünümü yaratmak oldukça kolay ve zahmetsiz. Hollywood yıldızları ve süper modeller bu görünümü yaratmak için kalın saç maşası kullanmakta ve daha sonrasında saçları biraz dağıtmakta. Evet hepsi bu kadar. 

İri Dalgalar

İşte uzun saçlarınızın kendini en çok göstereceği modellerden biri; iri dalgalı saçlar. Üstelik bu saçı yapması da oldukça kolay. Yapmanız gereken, banyodan çıktığınızda saçlarınızı hafif kurutup bir şekillendirici sürmek, daha sonra da bigudilerle uçlarını sarmak. Biraz bekledikten sonra bigudileri çıkartıp lülelerinizi dağıtın ve saçlarınızı ön kısmını ortadan ayırın. İşte size muhteşem görünümlü, iri dalgalı saçlar! 
Örgülü Saçlar 

Muhteşem örgü modelleriyle saçlarınızda elde edebileceğiniz muhteşem modeller sizleri bekliyor. Romantik bir görünüm elde etmek istiyorsanız ördüğünüz saçı başınızın etrafında sarın, hatta daha kadınsı bir görünüm elde etmek istiyorsanız örgülü saçlarınıza bukleli perçemleri dahil edebilirsiniz. 


 Salaş Topuz

Salaş topuzlar her zamanki gibi 2012 sezonunda da moda. Saçlarınıza burgular eklemeyi unutmayın. 


Saç Eşarpları

Biraz geçmişe dönersek eşarplı saç modellerinin en unutulmaz zamanının 70'li yıllar olduğunu görürüz. O yıllardan günümüze unutulmadan gelmiştir. şimdi sokaklarda ve defilelerde görülmekte. 2012 ilkbaharında yeniden bizlerle ve benim favorim ;)