13 Mart 2012

2012 İLKBAHAR-YAZ TRENDLERİ
Bahar sinyallerini vermeye başladı. Peki dolabınız bahar çoşkusunu size yaşatmaya hazır mı? Cevabınız hayırsa doğru yerdesiniz. İşte  2012 ilkbahar-yaz modasından sizlere tüyolar ;)

DOĞAL DESENLER

Baharı doğanın desenlerini üzerinizde taşıyarak karşılayın…

Bu romantik desenlere ilk baktığınızda kendinizi çok huzurlu bir doğa manzarasına bakar gibi hissetiniz değil mi? Gizli bahçeler, tropik ormanlar, gün batımından esinlenilen bu `sanat eserleri`yle siz de kendinizi çok mutlu hissedeceksiniz.

Peki Nasıl Giymeli?

Desenler çok fazla karışık olduğu için kumaşların gerçekten uçuş uçuş ve hafif olması gerekli.Takıları minimumda, saçınızı da derli toplu tutun. Makyajınızda ise turuncu ve pembe tonlara ağırlık verin.RENKLİ GÜNLÜK ELBİSE

Sizi bahara günde zinde ve enerjik başlatacak bu modellerle sezonu daha eğlenceli karşılayabilirsiniz…

Düzgün görünmenin en kolay yolu bir elbise giymektir. Ama söz konusu olan bir kutu boya kaleminden fırlamış gibi duran renklerde elbiselerse iş daha da eğlenceli bir hal alır. Bu modellerin her biri ile güne çok zinde ve enerjik başlayın. 

Peki Nasıl Giymeli?

Önü fermuarlı, bluzan, beli kemerli, kollu, kolsuz ya da a kesim gibi çeşitlemelerden biri mutlaka dolabınızda olmalı çünkü size kendinizi çok iyi hissettirecek. Geri kalan bütün işi en favori renginize bırakın. Saman ya da krem rengi gibi sade ve göze batmayan aksesuarlar seçin. Çorap giymeyin. Koyu renk yerine ten rengi ayakkabı (babet ya da sandalet) giymeye bakın.
IŞIL IŞIL

Bu bahar 7/24 parlamaya  ne dersiniz? 

Bu sezon pek çok tasarımcı denizden ilham almış olacak ki, çoğu koleksiyonda ay ışığında ortaya çıkan yakamozları anımsatan ışıltılar var. Kırmızı halıda görmeye alışık olduğumuz iddialı pırıltılardan uzak olan bu akımda çok daha zarif bir gidişat hakim.

Peki Nasıl Giymeli?

İnci parıltısını anımsatan renklerdeki bu parçalardan sadece birini giymeniz yeterli. Pembe ya da kırmızı rujdan uzak durun. Bronz allık ya da bronzlaşmış bir tene hayır demeyin. Bu trendin en iyi dostu güneşte esmerleşmiş bir vücut!


SPORTİF

Konfor, hız ve nefes alabilirlik faktörleri göz önüne alınarak bir tasarımcı elinden çıkmış canlı renklerde kıyafetler giymekten daha eğlenceli bir şey olabilir mi? Bu, taşıması oldukça rahat olan parçalarla kendinizi bir kuş kadar hafif hissedeceğinize şüphe yok.

Peki Nasıl Giymeli?

Gündelik randevularınız ve haftasonu kaçamaklarınız için çok uygun olan bu parçaları kıvrımlarınızı ortaya çıkarmadıkları için çok seveceksiniz. İster çizgili bir tişört, ister bol bir pantolonla sokağa çıkın karar sizin. Nötr renginiz lacivert, kalın bileklikler de aksesuarlarınız olsun. Ten rengi bir ruj ve daha şık ayakkabılar tercih edin.
BEYAZ GÖMLEK ELBİSE

Neden bu kadar çok tasarımcının jilet gibi beyaz bir gömlek üzerinde yoğunlaştığı bir sır olsa gerek. Ama bağlama, kesikler açma, drape, sarma ve katlama gibi farklı yöntemlerle ortaya çok yenilikçi ve aynı zamanda da ulaşılabilir görüntüler çıkmış. Üstelik bunların hiçbiri erkeksi durmuyor.

Peki Nasıl Giymeli?

Eğer bir gömlekse pantolon ya da eteğinizin içinie sokmanıza gerek yok. Ama hemşire görüntüsünü kırmak için altına mini etekle giyin ya da kolları orijinal olan bir model seçin. Elbise ise, drapeli ve volümlü olanlara yönelin. Ayakkabılarınız dışındaki tüm aksesuarlarınız beyaz olsun. Baştan aşağı kağıt gibi beyaz durmamak için de hafif bir allık, ten rengi ya da pembe ruj sürün.