15 Mart 2012

BANA NE GİYDİĞİNİ SÖYLE SANA KİM OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM…
Her kişinin kendine özgü bir stili vardır ve stilinde kendini yansıtır. Psikologlara göre bu ayakkabı tercihlerinde de geçerli bir olgu. Mantıksızda değil. Çünkü biz kadınlar modumuza göre giyiniriz ve ayakkabılarımız en önemli tercihimizdir. Eh bu durumda ayakkabılarımız bizle ilgili bazı özellikleri ele verir, bizi özetler demek daha yerinde bir tabir olur.

Neymiş bu özellikler dediğinizi duyar gibi oldum. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan ayakkabı tercihlerine göre kişilik özetlerini sunuyorum ;)

 “Stilettos” 
Dikkat çekmeyi seven, canlı birisiniz. Biraz kaprisli ve şımarıksınız eh haksızda sayılmazsınız çünkü her zaman istediğini elde edenlerdensiniz. Bazıları sizin sığ biri olduğunuzu düşünebilir ama siz sahip olduğunuz yetkilerin farkında ve oldukça seksi birisiniz.


“Konforlu Seçimler”

Seçimini konforlu ayakkabılardan yana kullanıyorsanız biraz sıkıcı biri olabilirsiniz. Genellikle büyük modacıları ve önemli markaları takip eder ve trendlere uygun giyinirsiniz. Naif ve düşünceli birisiniz.

"Biker Stili"

Her zaman kendine saklı benmerkezci ve bir o kadar da duyarlı birisiniz. Her ne kadar belli etmemeye çalışıyor olsanız da içten içe kuralları yıkmayı seviyorsunuz. Kişiliğinizdeki kural tanımazlık stiliniz içinde geçerli. Farklı olan, trendleri yıkan, kendi modanızı yaratacak kombinler sizin için biçilmiş kaftan. 


“Dandy”

Ayakkabıda tercihiniz oxford tarzıysa eğer çekingen ve en güçlü duygularını bile gizlemesini bilen birisiniz demektir. Hedeflere ulaşmak sizin için her zaman çok önemlidir. Kolayca arkadaş olmak sizi rahatsız eder çünkü bu konuda aşırı titiz birisiniz. Kombinleriniz her zaman kendine özgüdür.“Erkek Fatma”

Spor ayakkabılar sizin en zayıf noktanız. Yaratıcı ve girişken birisiniz. Seyahat etmeyi seviyorsunuz. Uzun süre aynı yerde kalmak sizi bunaltır. Arkadaş tercihinizi sevilen ve saygı duyulan insanlardan yana kullanırsınız.
“Rahat Seksilik”

Seçiminiz kama ayakkabıdan yanaysa, güvenilir ve sevgi gücü yüksek birisiniz. İlişkilerinizde güvenilirlik ve güven her zaman aradığınız bir özelliktir.

Bir şeye karar verme söz konusu olduğunda tereddüt etmeye başlar ve sonuca kolay ulaşamazsınız.