10 Mart 2012

DKNY SWEET DELİCİOUS KOKULARINI DENEDİNİZ Mİ?

DKNY yeni kokusunda mini keklerden ilham aldı

Ünlü pasta şefi ve şekerleme ustası Johnny Luzzuni,DKNY koleksiyonunun dudak yalatacak notalarından ilham alınarak tasarlanacak seçkin mini kekini yaratmak için DKNY Sweet Delicious kokuları ile ortak oldu. “Benim için, yeni bir yemek yaratmakla yeni bir koku yaratmak aynı şey. Damak zevkimiz ve koku duyumuz birbiriyle yakın ilişki içerisinde,“ diye anlatan Luzzuni, “Bu kokuları ve mandalina, portakal, gül gibi temel içerik maddelerini incelediğimde anladım ki bu nefis tatlara hayat vermeli ve dünyanın ilk kokulardan ilham alınan kekini yaratmalıyım,” dedi.

Ben “Sweet Delicious Pink Macaron” kokusuna bayıldım.

50 ml`si 89 TL`den satılıyor.

Sweet Delicious Tart Key Lime 

Bu enerjik koku; bol portakal aroması, bergamot, mandalina ve portakal çiçeği ensansı ile karıştırılmış parlak satsuma tartını içerir. Eşit oranlarda keskin ve yumuşak oluşuyla parlak bir albenisi ve karşı konulamaz bir lezzeti var. Kadınsı menekşe yapraklarına sarılı fesleğen makaronu ve zencefil tatları, duyuları ele geçiren büyüleyici bir etkiye sahip. 

Sweet Delicious Creamy Meringue

Bu dikkat çeken koku, kadınsallığı ve umutlandırıcı cazibesiyle çevresine parlak bir ışık yayar. Bu lezzetli karışım; limon kreması, bergamot ve nefis “Krepsüzet” ahenginin meyvemsi karışımıyla açılır. Parlak orta notaları, sarı frezya ve çarkıfelek çiçeğinin karışımından oluşur. Son sofistike dokunuş, misk otuyla karıştırılan kuru sedir ağacı ve beyaz amber ile yapılır. 

Sweet Delicious Pink Macaron  

Hoş bir şekilde kızlara özgü olan bu koku, kremalı zemin üzerine serpilmiş iştah açıcı notalar ve narin çiçeklerle sevimli bir şekerleme gibidir. Bu lezzetli ikram, narın üzerinde, gül – badem ezmesi birleşimine eklenen nektarin ve mandalina karışımıyla açılır. Zengin odunların ve tonka fasulyesinin eklenmesiyle tiryakilik yaratan bir temel oluşturulur. Yumuşacık çiçeksi taç yaprakları, en son pembe dokunuş olur.