9 Mart 2012

“EYELİNER” DOSYASI - 2
Artı Moda’nın sizler için hazırladığı eyeliner önerileri. Keyfini çıkarın ;)


SEKSİ CAZİBE

Görünüş: Çirkin görünmeyi aklınıza bile getirmeyin. Emin olun siyahın cazibesi bakışlarınızda seksi bir görünüm yaratacak.


Ne kullanmalı: Cesur bakışlar için jel kıvamındaki eyeliner’ları tercih edin.

Nasıl uygulamalı: Makyaj uzmanları bakışlarınıza belirli bir netlik kazandırmak istiyorsanız bu görünüm için jel eyeliner’ı gözlerinize fırçayla uygulamanızı tavsiye ediyorlar. Ya da parmak uçlarınız yardımıyla baştan çıkaran buğulu bakışlara sahip olabilirsiniz.SANATSAL ÇİZGİLER

Görünüş: Sanatsal deyince aklınza pastel kalemler gelmesin. Bu görünüm artistik hassasiyet gerektiriyor!
Ne kullanmalı: Likit ve sürme şeklindeki göz kalemleri.

Nasıl uygulamalı: İddialı bir dokunuş için sivri uçlu likit eyeliner’ı tercih edin. Sivri uç, düzgün bir hat çekip, kuyruğu da istediğiniz uzunlukta bırakabilmenizi sağlayacak.

KUYRUKLU

Görünüş: 60′ların zarif kalem oyunları yerini Kenzo, Cavalli ve Prada’da görüldüğü gibi kirpiklerin üzerinde ve altında yer alan cesur çizgilere bırakıyor.

Ne kullanmalı: Göz kalemi.

Nasıl uygulamalı: Gözkapağınızda tam gözbebeğinizin hizasından yani gözünüzün tam ortasından şakaklarınıza doğru kalın bir çizgi çekin ve sonra aynı işlemi gözünüzün altına uygulayın. Alt ve üst çizgilerin birbirine uyumlu, net ve kesin olmalarına özen gösterin. Gözün iç kenarlarının kalemle boyanmamasına dikkat edin, aksi halde gözleriniz kapanıyormuş gibi görünebilir.

İpucu: Göz pınarına yakın olacak şekilde siyah göz kalemini nokta şeklinde uygulayın böylece daha seksi ve cazibeli bakışlara sahip olabilirsiniz!RENKLİ DOKUNUŞLAR

Görünüş:
Siyah göz kaleminden sıkıldıysanız bakışlarınıza renk katmanın zamanı gelmiş demektir.

Ne kullanmalı: Renkli göz kalemleri.

Nasıl uygulamalı: Göz kaleminizin ucunu kalemtraşla açabildiğiniz kadar açın. Size önerim kalemin ucunu parmak uçlarınız arasında yumuşatmanız. Böylece kalem gözkapağınız üzerinde daha kolay kayar.

İpucu: Renkten korkanlar çizgiyi ince çekerek, kalemi kirpiklerine yakın tutmalılar.