3 Mart 2012

STİL İKONU: "VİCTORİA BECKHAM"Herkes Victoria Beckham’ın bir stil ikonu olduğunu bilir ve onun hayatı küçük bir kızın rüyası gibi…

Onun gerçek adı; Victoria Caroline Adams. Spice Girls bir üyesi olarak 90'lı yıllarda son derece ünlü oldu. Sonra dünyanın en yakışıklı erkeklerinden biri olan futbolcu David Beckham’a deli gibi aşık oldu ve evlendi. Şimdi ondan 3 çocuğu var ama şık ve aristokrat imajı hala gıpta edilecek kadar kusursuz.

Bugün hepimiz onun saç kesimi, kıyafetleri ve yüksek topuklu ayakkabılarını dahası hayatını büyük bir hayranlıkla izliyoruz. Onun stilini eleştirenler yok değil ama kabul edelim “o dünyanın stil ikonu” ;)

Ona tasarımcı ve aynı zamanda dünyanın stil ikonu etiketini vuran şey kendine özgü tarzı ve tabiki her an parlak bir dergi kapağı için hazırda bekleyen kusursuzluğu. Kusursuz çünkü çocuklarıyla meşgul olurken bile hep makyajlı, yüksek topuklu ve ertesi gün moda haline gelecek kendine özgü kıyafetlerle.

Ayrıca sadece yakışıklı bir futbolcu olarak görülen eşi David’i dünyanın en popüler ve aynı zamanda en şık erkeği, bir rol modeli, reklam kampanyalarının aranan yüzü haline getirdi. Çocukları üzerinde uyguladığı kombinlerede bayılıyorum ;)

Victoria Beckham’da hayranlık uyandıran bir diğer özellik ise imajında cesur değişimlere açık olması. Sarışındı sonra esmer oldu. Saçları bir aralar uzun ve dalgalıydı. Sonra ikonlaşan kısa saç modeliyle karşımıza çıkıverdi.

Onun tek uğraş alanı ikonlaşmak ve evliliği olmadı tabiki. Harper’s Bazaar’da editör olarak çalıştı. Kadınların güzel görünmek için uygulaması gereken temel ilkelerle ilgili Glamour için bir makale yazdı. Ve dikkatle önerdiği şey; çanta, ayakkabı ve güneş gözlüğünün her zaman mükemmel olması gerektiği.

 Marc Jacobs, Roberto Cavalli ve Georgio Armani koleksiyonlarından dünyanın en pahalı gardırobuna sahip ve ben buna katlanamıyorum J

Şimdi gelelim onun stiline…

Victoria, bana ve uzmanlara göre kişisel stilini bulmuş ender kadınlardan biri. Onun stili, feminen, modern, rafine ve minimalist.
“Daha azı aslında daha fazlasıdır” sözü tam da onun stilini yansıtıyor. Aksesuarlarından giyimine ve ev dekorasyonuna kadar hep modern ve genellikle sade bir çizgiye sahip. Tasarımı ile göz dolduran ve kendinden bahsettiren ürünler her zaman favorisi. Victoria Beckham, abartılı olmadan, modern bir çizgiyle dikkat çekici olunabileceğinin kanıtı.

Moda ve trendleri takip etmek yerine içgüdülerini takip ediyor ve vücuda mükemmel oturan kesimler, hülyalı kokteyl elbiseleri ve süslenmiş küçük siyah elbiseler onun vazgeçilmezi. Yüksek topuklularıda unutmayalım ;)

Ve işte muhteşem karelerle stil ikonu Victoria Beckham…