22 Nisan 2012

AKREP KADINI

Astroloji hepimizin ilgisini çeker. Hayatımızı burç yorumlarına göre yaşamasakta hep takip ederiz. Eh hayatımızın her noktasını bir şekilde etkileyen yıldızlara rengimiz ve elbisemiz hakkında fikir sormasak ayıp olur diye düşündüm ve okuyucum “Kahve Çekirdeği”nin isteği üzerine akrep kadını için araştırma yaptım.

Ünlülerden kimler burcunun favori renklerini giymiş buldum. Burcuna uygun parçaları seçtim... Bu dosyayı şimdi de sevgili okuyucuma sunuyorum. Okurken benim kadar keyif alacaksın emin ol ;)

AKREP BURCU KÜNYESİ (23 EKİM-21 KASIM)

Elementi : Su
Özelliği : Hassas
Yönetici gezegeni : Mars ve Plüton
Metali : Çelik ve demir
Uğurlu Günü : Salı
Uğurlu Sayısı : 9
Uğurlu Tasları : Opal, yakut, ametist, kuartz
Uğurlu Renkleri : Canlı kırmızı, siyah, mor
En Belirgin Özelliği : Kararlılık
En Büyük İdeali : Zenginlik
En Büyük Hatası : Merhametsizlik
En Büyük Arzusu : Ömür boyu güven
En Büyük Yeteneği : Ticaret ve yöneticilikAKREP BURCU KADINI

Akrep su elementi ve sabit niteliktir. Su elementi olduğu için çok duygusaldır ancak derin duygularını kontrol altına almaya ve gizlemeye çalışır. Sabit nitelik taşıdığı için de inatçıdır ve yaptığından asla vazgeçmez; onun fikrini değiştirmeniz nerede ise imkansızdır. Yine bu aynı özelliğinden dolayı sevdiklerine çok bağlıdır.

Kontrol etme arzusu yüzünden kıskanç ve sahiplenici olabilir.

Akrep insanı hakkında emin olacağınız tek şey onun sevdiği şeyleri tam sevdiği, sevmediklerini ise hiç sevmediğidir. Onun için her şey ya siyah, ya da beyazdır. Ortası yoktur. İlkesi, ya hep ya da hiçtir.

Akrep duygularında yanılmaz. İçine doğanlar genellikle doğrudur.
Cazibeli, sevimli ve neşeli olan bu kadın, aynı zamanda ihtiyatlı, dikkatli ve gururludur. 

Anahtar Kelimeler : Esrarengiz, gizli, casus, dedektif, zeki, becerikli, ruhsal, organize, savunmacı, kolay vazgeçmeyen, araştırmacı, metodik, şüpheci, kıskanç, alıngan, dik kafalı.

AKREP BURCU VE MODA

Gizemli ve çekici akrep… Üstüne oturan kıyafetleri sever. Başkalarının cesaret edemeyeceği dekolte veya çılgın bir kıyafet Akrep kadını için tercih edilir. Kıyafette renk seçimi ise ruh hali kadar değişkendir. Bazen koyu bazense parlak renkleri tercih eder ancak koyu renk kıyafetler vazgeçilmezidir.

Egzantrik formlarda takılardan hoşlanır. Ayakkabıdaki tercihleri ise, kaliteli,deri ve yüksek topuklu…

Göz makyajında yeşil ve kahve tonlarını kullanmalıdırlar. Dudak makyajında ise bakır ve çikolata ve kahve tonları idealdir. Size en uygun ruj serisi için: "Rouge In Love Lancome" tıklayınız.

AKREP ÜNLÜLERİ:

Meltem Cumbul, Hande Ataizi, Arzum Onan, Emel Sayın, Zerrin Özer, Berrak Tüzünataç.

Meg Ryan, Scarlett Johansson, Demi Moore, Jodie Foster, Julia Roberts, Katy Perry, Katherine Hepburn.