15 Nisan 2012

ERKEKLERİN GÖZÜNDEN GÜZELLİK HATALARIBu sabah favorim olan güzellik sitelerini ziyaret ederken bir yazı gördüm. Bu yazı her ülkeden erkek katılımcılarla yapılmış anket sonuçlarından elde edilen verilere göre yazılmış.

Anketin sonuçları kadınların güzel görünmek uğruna abartıya kaçıp kaçınılmaz bir son olan güzellik hatalarını ortaya koyması açısından oldukça yararlı ve tabii erkek gözünden bakılmış olması ayrı bir yararı. Bende bu yararlı anket sonuçlarını sizlerle paylaşmaya karar verdim, bir göz atın derim. 

Aşırı koku: Biz kadınlar favori kokumuzu bulduğumuzda bunu üzerimize bocalamaya bayılırız. Bunu neden yaparız? Güzel kokmak ve kokumuzla etrafı özellikle erkekleri etkilemek için. Ancak bu erkekleri yakın tutmak yerine uzaklaştırır. 

Aşırı fondöten: Fondöten sürme işinin abartılması hakikaten çok itici bir görünüm yaratmakta hele ki boyun ve dekolte bölgesine sürülmeyip sadece yüz bölgesine kalıp halinde sürülme geleneği var ki daha feci bir durum. Eğer sizde bu hataya düşenlerdenseniz fondöten kullanmayı en kısa sürede öğrenin derim. Öğrenin çünkü; cildinizdeki ufak tefek kusurları yok etmeye çalışırken ortaya daha dikkat çeken daha kusurlu bir cilt çıkarmış oluyorsunuz. Yüz ve dekolte bölgenize uyumlu bir fondöteni tek kat sürmekten şaşmayın. 

Abartılı takma kirpikler: Kirpikler makyajın en tamamlayıcı ve önemli unsurudur. Ayrıca muhteşem kalın,sık ve dolgun kirpikler her kadının elde etmek istediği bir şeydir. Bunun için özel zamanlarda takma kirpikle durumu kurtarmaya çalışanlarımız yok değil. Her şey gibi bu da doğru uygulandığında makyajımıza ve stilimize büyük artılar katar ancak yanlış uygulanması feci sonuçlar yaratır buda erkekler tarafından çok itici bulunmaktadır. 

Takma kirpik kullanmak zorunda olanlardansanız size önerim; çok fazla uzun olanlarını almamanız ve kirpikleri sadece gözünüzün orta kısmına takmamanız. Takma kirpikleri bütün halinde kullanmak ve hafif bir maskarayla görünümü doğallaştırmak daha iyi sonuçlar yaratacaktır. 

Kuru cilt: Bu erkeklerin dayanamadığı bir şey. Her zaman cildinizin nemlendirici bir losyon yardımıyla ipeksi ve pürüzsüz kalmasını sağlamalısınız. 

Tüylü bacaklar: Anketin sonuçlarına göre erkeklerin en kötü kabusu bu.

 Sarı dişler: Bu herkesin itici bulduğu bir şey aslında. 

Yapış yapış dudak parlatıcısı: Anket sonuçlarına göre erkeklerin katlanamadığı bir diğer güzellik hatası... Dudaklarınızda parlaklık vazgeçemediğiniz bir durumsa size önerim içinde nemlendirici özelliği daha çok olan renk ve parlaklık verebilecek türden bir ürün kullanmanız.

Turuncu ten:
Bronzlaşmış bir ten her zaman parlak, güzel ve sağlıklıdır ve bu her kadının elde etmeyi istediği bir şeydir. Solaryum, sprey ve mendil oto bronzlaştırıcılar bunun tek yoludur. Ancak turuncu bir ten ortaya çıkaran tek nedendir.
Bronz ten benim vazgeçilmezin diyorsanız size önerim losyon bronzlaştırıcı kullanmanız. Bu tür bir ürün bronzlaştırıcı ve nemlendirici vücut losyonu özelliğine sahiptir ve daha doğal bir bronzluk yaratmaktadır.

Sert saç: Erkekler saçı sever ama yumuşak ve ipeksi olanları.
Saçlarınız kuruysa bu sert olmasının en önemli sebebidir. Saçlarınızı nemlendirme özelliği olan ürünler kullanmalısınız.

Çok fazla göz makyajı: Gölgeli ve çok katmanlı renklere bürünmüş gözler flörte uzak! Evet anket sonuçları bunu söylüyor. Göz makyajınızda daha doğal tonlar kullanın ve dumanlı göz makyajı yaparken göz kalemini çok yoğun sürmemeye dikkat edin.

Postişli saçlar: Anket sonuçlarına göre bu erkeklerin oldukça yapay ve itici bulduğu bir hata.

Çok uzun ve ojesi çıkmış tırnaklar: Bu benimde katlanamadığım bir durum. Uzun tırnak doğallıktan uzak ojesi çıkmış tırnaksa oldukça bakımsız duruyor.