13 Nisan 2012

ETNİK GÜZELLİĞİN SIRLARI
Her kadının kendine özgü bir güzelliği ve güzellik sırrı vardır. Bu güzellik sırları farklı kültürlerde yaşayan kadınlar ve kültürlerin kendileri kadar çeşitli ve ayrıca bu kadınların yaşamları kadar doğaldır.

Fransız kadınlarının canlı cildi, İspanyol kadınlarının muhteşem saçları, İtalyan kadınlarının güzel elleri ve merak uyandıran birçok güzellik sırrını merak ettim araştırdım ve sizler için biraraya getirdim.

İşte bu etnik sırlar!

Arınmış, tertemiz bir cilt: Fransız kadınlarının en önemli cilt bakım sırrı… 1 bardak deniz tuzu yarım çay bardağı nane ile karıştırılarak macun haline getiriliyor ve bu mucizevi karışım her duş öncesi duş jeli ve yüz temizleme jeli yerine kullanılıyor.

Canlı ve dramatik vurgulara sahip saçlar: İspanyol kadınlarının en önemli saç bakım sırrı… Yarım fincan kızılcık suyu ve yarım fincan maden suyu karıştırılıyor ve her duş sonrası temizlenmiş saçta son durulama suyu olarak kullanılıyor.

Pürüzsüz yumuşacık eller: İtalyan kadınlarının en önemli cilt bakım sırrı… Hydroquinone içeren krem zeytinyağı ile karıştırılıyor ve düzenli olarak el-yüz bakımında kullanılıyor. (Hydroquinone içeren kremler cilt lekelerinde oldukça etkili.)

Kırışmamış bir cilt ve yağ oranı az bir vücut: Japon kadınlarının en önemli güzellik sırrı… Yeşil çay düzeli olarak tüketiliyor ve bu doğal içecek ciltteki çizgilerin oluşumunu yavaşlatıyor ayrıca vücuttaki kaloriyi hızlı bir şekilde yakıyor.

Kusursuz bir cilt: Japon Geyşaların en önemli cilt bakım sırrı… Asya’da yüzyıllardır kullanılan Kamelya yağı; cildi nemlendirir, besler ve diğer cilt bakım ürünleri ile kıyaslanamayacak etkide doku ve parlaklık verir. Saçların hızlı uzamasında etkilidir. Ayrıca doğumdan sonra ve yanık tedavilerinde cilt üzerinde kalan lekeleri ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Sık ve kalın saçlar: Hint kadınlarının en önemli saç bakım sırrı… Hindistan cevizi yağı bir kabın içerisinde ısıtılıyor ve haftada bir kez saç derisine masaj yaparak uygulanıyor.