9 Nisan 2012

YÜZ ŞEKLİNE UYGUN ŞAPKA SEÇİMİ
Son iklim değişiklikleri ile birçok bölgede hava gerçekten tahmin edilemez durumda ve yazlar artık daha sıcak. Bu durumda cildimizi ve saçlarımızı aşırı sıcaklardan korumamız oldukça önemli. Şapka ise bu korumada bize yardımcı olacak, estetik ve oldukça pratik olan tek aksesuardır.

Bu yazıda yüz şeklinize uygun şapka seçiminde işinize yarayacak ipuçlarını bulacak ve size en uygun şapka tarzını bulup stilinize çarpıcı bir ayrıntı katacaksınız. Garantisi var ;)

Öyleyse başlayalım.

# Oval Yüz İçin Şapka

Oval yüz şekline sahipseniz şanslısınız demektir. Bu yüz şeklinde hemen hemen tüm şapka modelleri harika duracaktır. Bu yaz oldukça trend olan fötr diğer bir adıyla fedora şapkaları deneyebilirsiniz.Yapmanız gereken tek şey giydiğiniz şapkayı alnınızı hafif kapatacak gibi öne doğru çekmeniz.# Kalp Yüz İçin Şapka

Kalp şeklinde yüzler için de şapka seçimi oldukça çok yönlüdür.

Kalp yüz şekline sahipseniz yüz şeklinizi dengelemek için seçiminizi orta uzunluktaki şapkalardan yana yapmalısınız. Çan biçimindeki şapkaları deneyebilirsiniz.


# Yuvarlak Yüz İçin Şapka

Yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz fedora yada kovboy şapkası tam size göre. Yapmanız gereken tek şey şapkayı taktığınızda hafif öne doğru eğmek, bu şekilde yüzünüze biraz daha açı kazandırabilirsiniz. 

# Dikdörtgen Yüz İçin Şapka 

Dikdörtgen bir yüz şekline sahipseniz küçük şapkalardan uzak durmalısınız çünkü bu tür şapkalar yüzünüzü daha çok uzatacaktır. Bunun yerine orta uzunluktaki şapkaları denemelisiniz. 


# Kare Yüz İçin Şapka
Kare bir yüz şekline sahipseniz geniş kenarlı yada kıvrımlı şapkaları seçmelisiniz.Köşeli şapkalardan kaçının.