17 Mayıs 2012

BUGÜNÜN GÜZELLİK SIRRI

Beren Saat gibi gizemli bakışlara sahip olmayı kim istemez ki değil mi?


DUMANLI GÖZLER

Görüldüğü Gibi: Beren Saat

Nasıl Yapılır: Beren Saat gibi gizemli bakışlara sahip olmayı kim istemez ki değil mi?

Bu makyajı yaparken far kullanmanıza gerek yok. Sadece siyah kalem ve kirpiklere dolgunluk verecek rimel kullanmanız yeterli. Siyah kalemle gözü çerçeveleyin bir fırça veya bir aplikatör yardımıyla dağıtın. Ardından da kirpiklere dolgunluk veren maskarayı yoğun bir şekilde uygulayın.

Dudaklarınıza şeffaf ruj sürün. Bu dumanlı göz makyajında dikkat edilmesi gereken en önemli aşamadır çünkü yoğun yapılan göz makyajında dudaklarda çok net renklerden kaçınmak bunun yerine şeffaf rujlar kullanmak daha doğal ve bir o kadarda çekici bir etki yaratır.

Şimdi yanaklarınıza şeftali tonlarında allık uygulayın ve elmacık kemiklerinizi belirginleştirin. İşte gizemli bakışlara en kusursuz şekilde sahip oldunuz ;)

Kalem Önerim: “Oriflame Beauty Yoğun Göz Kalemi” yaklaşık 2yıldır büyük bir zevkle kullandığım tek göz kalemi diyebilirim. Kremsi yapıda, ucu sivrilebilen göz kalemi, özel silikon teknolojisi ile mükemmel bir görünüm ve etkileyici buğulu bakışlar yaratmada birebir.

Rimel Önerim: Size vazgeçemediğim iki rimel önerim olacak.

“L'Oreal Paris Telescopic Maskara” Bu maskara kirpikleri birbirinden ayırmada ve gözle görülür uzunluk sağlamada çok etkili.

“L'Oreal Paris Volume Million Lashes” Milyonlarca kirpik etkisi… Evet evet onu anlatacak en doğru tabir bu! Bu rimelde beni etkileyen 2 önemli özelliğin bir arada olması; harika bir yapıya sahip ve kirpiklerin daha fazla görünmesini sağlayan fırça ve fazla rimelin boşaltılmasını sağlayan ve fırça kıllarının hemen yanında bulunan streç.

Allık Önerim: “MAC Powder Blush İn Melba” Benim joker allıklarımdan bir tanesi. Saten gibi kaygan ve ince formlu bir allık. Yanağımda bıraktığı ton ise muhteşem. Kesinlikle önerilir!

Mükemmel Cildin Sırlarını Öğrenmek İster misiniz? Tıklayın ;)