20 Mayıs 2012

CİLDİNİZDE MUCİZELER YARATAN 6 MEYVEMeyvelerin cilt bakımında birer can simidi olduğunu biliyor musunuz? Meyvelerle mükemmel ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Nasıl mı? Okumaya devam.

1. ELMA

Elma maskesinin sivilceler üzerindeki etkisi tartışılmaz.

Rendelenmiş elmanın sivilceler üzerindeki etkisi tartışılmaz. Diğer bir faydası hassas ve bronzlaşmış cilt üzerindeki etkisidir. 

Maske yapımı: Rendelenmiş elmayı bal ile karıştırın. Karışımı yüz ve boyun bölgesine uygulayın. 20 dakika bekletin ve daha sonra yıkayın.

Uygulama sıklığı: Bu günlük olarak kullanabileceğiniz etkili bir maskedir.

2. AVOKADO 

Avokado yağlı ciltler üzerinde çok etkilidir.


Avokado yağlı ciltler üzerinde çok etkilidir. 

Maske yapımı: Biraz limon suyu ve bir yumurta beyazı ile avokadoyu karıştırın. Bu maskeyi yüz ve boyun bölgesine uygulayın. 20 dakika bekletin ve daha sonra yıkayın. Cildinizdeki doğal ışıltı ve parlaklığa hayran kalacaksınız. 

Uygulama sıklığı: Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

3. MUZ 

Öngörülmeyen hava değişiklikleri, düzensiz adet döngüsü ve aşırı abur cubur cilt dokusunu yıpratır.

Öngörülmeyen hava değişiklikleri, düzensiz adet döngüsü ve aşırı abur cubur cilt dokusunu yıpratır. Muz bu yıpranmayı durdurur cildinizi yumuşak ve pürüzsüz yapar. Özellikle kuru ciltler üzerinde harikalar yaratır. Ayrıca akneye eğilimli ciltler üzerinde de etkilidir.

Maske yapımı: Kuru cilt üzerine uygulanacaksa püre haline getirdiğiniz muza az bir zeytinyağı ekleyin. Yağlı cilt üzerine uygulanacaksa; püreyi bal ile karıştırın. 

Uygulama sıklığı: Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

4. PORTAKAL VE LİMON 
Bu iki karışım hasarlı ciltler için harika bir antioksidandır. C vitamini ve akneleri kurutmada yardımcı olacak çinko içermektedir.

Maske yapımı: Taze sıkılmış portakal suyunu 3 yemek kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı bal ile karıştırın. Yüzünüzde 20 dakika bekletin.

Uygulama sıklığı: Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz. Ancak limon suyunun günlük olarak diz ve dirseklerinizde kullanabilirsiniz. Koyulukların giderilmesine etki edecektir.

5.ÇİLEK 

Akneye eğilimli ciltler üzerinde çok etkilidir.

Akneye eğilimli ciltler üzerinde oldukça etkilidir. Bunun dışında, ciltteki genişlemiş gözenekleri sıkılaştırır ve parlaklık verir. Harika bir cilt temizleyicidir.

Maske yapımı: Ezdiğiniz çileği yoğurt ile karıştırın ve bu karışımı cildinize uygulayın. 10-15 dakika bekletin ve yıkayın. Vooov cildiniz hiç olmadığı kadar güzel. 

Uygulama sıklığı: Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

6. ŞEFTALİ

Kırışıklarla mücadele, yorgun cildi anında canlandırma...A ve C vitaminleri açısından zengin olan bu doğal mucize aynı zamanda alfa hidroksi(meyve asitleri) içerir. Faydalarına gelince; kırışıkları azaltır, yorgun cildi anında canlandırır, cilt lekelerini azaltır ve gözenek oluşumunu önler.

Maske yapımı:  Püre haline getirdiğiniz şeftaliyi yumurta akı ile karıştırın. Yağlı cilt üzerine uygulanacaksa eğer, pürenin bal ile karıştırılması yeterlidir.

Uygulama sıklığı: Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.