3 Mayıs 2012

DÜĞÜN ÖNCESİ BUNLARA DİKKAT

İşin uzmanlarından aldığım tüyolara kulak kabartın. Hepsi size kusursuzluk vaat ediyor.

SAÇ RENGİNİZLE OYNAMAYIN

Nikah öncesi yeni bir saç rengi denemek için uygun bir zaman değil. “Bu büyük gün öncesi, saçlarınızda yapmayı düşündüğünüz büyük renk değişimini asla önermiyoruz. Eğer mevcut saç renginizden bir veya iki ton farklı bir renk deneyecekseniz bunu birkaç hafta önceden yapmalısınız” diyor uzman renk direktörü.

SPREY BRONZLAŞTIRICILARDAN UZAK DURUN

Hafif bir bronzluk bembeyaz gelinlikte muhteşem durur ama düğün günü kullanacağınız sprey bronzlaştırıcı önerilmiyor. Bunun yerine birkaç hafta önceden sprey kullanmaya başlamanız ve en az iki gün öncesinden bırakmanız daha doğru olur.

DÜĞÜN GÜNÜ ÖNCESİ CİLT BAKIMI YAPTIRMAYIN

Cilt bakımı o gün yapılacak yoğun makyaj öncesi size iyi gelir ancak bu bakım cilt üzerindeki ölü deriyi soyma işlemini içerdiğinden dolayı düğün gününün hemen öncesi yapılması ciltte hassasiyete ve hatta kızarıklara sebep olabilir. Bununda bir hafta önceden yapılması en doğrusu.

AKMAYAN MAKYAJ

İşte bu yapmanız daha doğrusu tercih etmeniz gereken bir şey. Düğün günü terlemeniz yada ağlamanız durumunda makyajınızda lekeler oluşabilir ve bu kusursuzluğunuzu bozabilir. Su geçirmeyen fondöten, eyeliner ve rimel kullanmanız ve bunu yarı saydam bir pudra ile tamamlamanız makyaj uzmanları tarafından önerilmektedir.

ALKOL VE TUZDAN UZAK DURUN

Hiçbir gelin düğün öncesi şişmek istemez. Bunu önlemek için düğün öncesi katı kuralları olan diyet programı uygulamanız gerekmiyor. Düğünden 1-2 hafta önceden alkollü ve tuzlu gıdalardan uzak durmanız yeterli. Bu tür gıdalar yüzünüzde, kollarınızda ve vücudunuzda şişliğe neden olabilir bunun yerine salatalık ve yeşil yapraklı sebzeler gibi temiz doğal besinleri tercih etmelisiniz. 

Saç ve makyaj provaları...
SAÇ VE MAKYAJ PROVALARI 

“Saç ve makyaj düğünün en önemli hazırlığıdır. Zor kısmı kafanızda tasarladığınız saç modelini ve size en uygun olacak makyajı bulmak ve yaptırmak. Bunu kolaylaştıracak şey ise birkaç ay önceden provalara gitmektir” diyor ünlü gelinlik ve makyaj sanatçısı.


KAŞ ŞEKLİNİZİ DEĞİŞTİRMEYİN

Kaş yüz güzelliğini ortaya çıkaran çerçevedir ve onların şekli çok önemlidir. Bu konuda yapabileceğiniz en iyi şey, bir estetisyen ile şekillendirme ve profesyonel kaş tasarımı ve sonra bu şekli muhafaza etmektir. Tabii bunun için en uygun zaman birkaç hafta öncesi.