4 Mayıs 2012

GAME OF THRONES: DAENERYS TARGARYEN STİLİ

Game of Thrones… Spartacus’den sonra hayranlıkla izlediğim tek dizi.

Game of Thrones’u gerçekten çok seviyorum. Bunun en önemli sebeplerinden biri de usta bir şekilde yaratılması ve televizyonda çok sık görmediğimiz geniş ve zengin bir dünya kurmuş olması.

Game of Thrones oyuncuları karakterlerine eşit derecede kuvvet ve hassasiyet veriyorlar. Gerçekten de oyuncu kadrosunda rolüne uygun olmayan hiç kimse yok. Karakterlerin fantastik bir dünyada yaşamasına rağmen, oyuncular sayesinde bütün karakterlerle ilişki kurabiliyoruz. Ancak; Kuzeyde, babasının ölümünden sonra öfkeden deliye dönen ve kız kardeşlerini Lannisterların elinden kurtarmak isteyen yakışıklı Robb Stark ve Doğu’da abisinin tahtı geri almak için zengin at tüccarı ile evlendirdiği ve dizinin en büyüleyici karakteri Daenerys Targaryen (ejderhaların annesi) benim favorim.

Dizide beni yakışıklı ve cesur Robb Stark’tan sonra etkileyen ve bu haberi yapmama sebep olan şey, kadın karakterlerin saç stilleri ve kıyafetleri. Hepsi oldukça etkileyici ancak haberimin stil konusu Daenerys Targaryen…

Karakter her zorluğun altından kalkan güçlü bir kadını anlatıyor. Bu gücünün yanında oldukça masum, etkileyici ve çok güzel. Platin sarısı saçları ve soft makyajı bu karakterin en önemli ayrıntısı.

İLK ADIM MAKYAJ UYGULAMASI:

İlk önce porselen kadar kusursuz bir cilt yaratmanız gerekiyor. Bunun için işinize yarayacak ürün köpük fondöten. Daha sonra göz kapaklarınıza kahverengi ve pembe karışımı farı nötr bir şekilde uygulamalısınız.  Elmacık kemiklerini ortaya çıkaracak şekilde pembe allık uygulamalı ve düzeltmek için az miktarda bronz allık uygulamalısınız. Son olarak da siyah bir rimelle kirpiklerinizi belirginleştirin.

Doğu’da abisinin tahtı geri almak için zengin at tüccarı ile evlendirdiği ve dizinin en büyüleyici karakteri Daenerys Targaryen (ejderhaların annesi) benim favorim.

Platin sarısı saçları ve soft makyajı bu karakterin en önemli ayrıntısı.


İKİNCİ ADIM SAÇ UYGULAMASI:

Saçlarınız uzunsa model daha orijinal duracaktır. Kısa saçlarınız varsa çıt çıt saç kullanmalısınız. Şimdi örgülere başlayabiliriz. Şakakların yakınında başınızın her iki tarafında bir örgü yapın. Örgüleri başınızın arkasına lastik ile sabitleyin. İkinci örgüyü kulak hizasında yine başınızın her iki tarafında olacak şekilde örün ve bu örgüleri aynı şekilde başınızın arkasına sabitleyin. İşte bu kadar.Saçlarınız uzunsa model daha orijinal duracaktır. Kısa saçlarınız varsa çıt çıt saç kullanmalısınız.

KIYAFETLER:

İlk bölümlerde nazik ve masum görünümünü tamamlayan hafif kumaşlı, pastel tonlarında kıyafetler kullanılmış. Daha sonraki bölümlerde zorlaşan yaşamına paralel olarak sert kumaşlı ve etnik kıyafetler tercih edilmiş. Kıyafetlerin ana teması cezbedici masumiyet...

Şimdi bu kıyafetlerden ilham alarak sizler için hazırladığım kombinasyonları ve karakterin kıyafetlerini sunuyorum…

İlk bölümlerde nazik ve masum görünümünü tamamlayan hafif kumaşlı, pastel tonlarında kıyafetler kullanılmış.İlk bölümlerde nazik ve masum görünümünü tamamlayan hafif kumaşlı, pastel tonlarında kıyafetler kullanılmış. Daha sonraki bölümlerde zorlaşan yaşamına paralel olarak sert kumaşlı ve etnik kıyafetler tercih edilmiş. Kıyafetlerin ana teması cezbedici masumiyet...

VEEE KUZEYİN KRALI ROBB STARK :)


Kuzeyde, babasının ölümünden sonra öfkeden deliye dönen ve kız kardeşlerini Lannisterların elinden kurtarmak isteyen yakışıklı Robb Stark...

Robb Stark


Robb Stark