4 Haziran 2012

GÖBEK ŞİŞKİNLİĞİYLE SAVAŞMANIN KOLAY 2 YOLU

Göbek şişkinliği size kendinizi kötü hissettirecek şeyler listesinde üst sıralardadır. Bir düşünün partiye davetlisiniz. Saçlarınız harika görünüyor, elbiseniz muhteşem, makyajınız oldukça etkileyici ancak göbeğinizdeki şişi her an hissediyorsunuz, bütün gece göbeğinizi içine çekmektesiniz ve kendinizi doğal olarak 90 kilo ağırlığında hissediyorsunuz ve bu parti boyunca uğraşmak zorunda olmak istediğiniz son şey.

Size kendinizi kötü hissettiren ve bir türlü kurtulamadığınız göbek şişkinliğinden kurtulmanız mümkün ve çok kolay desem… Evet mümkün ve çok kolay! Nasıl mı? Okumaya devam ;)

1. Yemek yerken mümkün olduğu kadar az sıvı tüketmeye çalışmalısınız. Asitli yada asitsiz hiç fark etmez! Çünkü midemiz sindirim esnasında büyük miktarda hidrolik asit ve mide suyu kullanmakta, buna ek olarak yemek esnasında alınacak sıvı midenin daha fazla sulanmasına ve buda doğal olarak şişkinliğe neden olur.

Uzman diyetisyenlerin tavsiyesi sıvı tüketiminin yemeklerden 30 dakika önce yapılması.

2. Yemeklerden hemen sonra tüketilen vitamin ve mineraller bakımından zengin olan meyveler ölümcül ve şişkinlik yaratan gıdalara dönüşür. Neden mi? Şöyle ki; meyve mineral bakımından oldukça zengindir ve yemeklerden hemen sonra tüketilmesi midede trafik sıkışıklığı yaratır ve sindirimi yavaşlatır hatta durdurabilir. Ve böylece meyve ne yapmış olur? Sindirilecek olan meyve yol boyunca gazlar ve asit bırakır ve bu bizim için ne anlama gelir? Daha şiş bir göbek!!

Yine uzman diyetisyenlerin tavsiyesi: kahvaltıda yada sabahları ilk olarak meyve tüketilmesi yada yemeklerden yaklaşık yarım saat önce tüketilmesidir.

Evet bu kolay iki tavsiyeleri, bu yaz ve daha sonraki zamanlarda düz bir karına sahip olmak için güçlü bir silah olarak kullanabilirsiniz! En dar elbiselerde bile harika görüneceksiniz…