21 Temmuz 2012

ÇEKİCİ MAKYAJIN 6 KOLAY YOLU

1 . KIRMIZI DUDAKLAR

Ne düşündüğünüzü biliyorum: Kırmızı dudaklar her zaman çekici ve şok edicidir!! Evet, kırmızı dudaklar anında cesur, kendine güvenen ve oldukça seksi görünmenizi sağlar. Seksi ama sade olmak nasıl olurdu peki? Makyajınız minimumdayken kırmızı rujunuzu kullanmakla bu mümkün. Yapmanız gereken cilt tonunuza en uygun rengi bulmak.2. BEBEKSİ YANAKLAR

Yanaklarda kendiliğinde oluşan o tatlı pembeliğe aşığım. Neyse ki bunu allık yardımıyla yanaklarımıza taşıyabiliriz. Nasıl mı? Bebek pembesi allığı yanaklara uyguladıktan sonra ışıltılı ve şeftali rengi allıkla son geçişi sağlayarak bu muhteşem etkiyi yaratabilirsiniz.
3.ÇIPLAK DUDAKLAR VE BRONZ GÖZLER

Toprak tonlarında, bronz dokunuşlara sahip metalik gölgelerle gözlerinizde dramatik bir etki oluşturabilirsiniz. Tüm göz kapaklarının üzerini ve gözlerin altını bronz gölgelerle belirginleştirdikten sonra dudaklarınıza ten rengi rujunuzu uygulayın ve son olarak da tek kat rimel uygulayın. İşte oldukça doğal ve bir o kadar da çekici sonuç.

(Cilt tonunuza en uygun ten rengi ruj listesi için tıklayın.)


4.PARLAK DUDAKLAR

Doğal, pürüzsüz ve parlak dudaklar her zaman çekici bir etkiye sahiptir. Bu etkiyi yaratmak için ilk etapta dudaklarınızı ıslak diş fırçasıyla yumuşak hareketlerle ölü deriden arındırmak ve ardından dudak besleyici kremi uygulamak olmalıdır. Son olarak dudaklarınıza ten rengi rujunuzu uygulayın ve üzerine şeffaf parlatıcı sürün.
5.BRONZ VE PARLAK CİLT

Hafif bronzlaşmış ve ışıltılı cilt sağlıklı bir görünüm verir. Bronzlaştırıcı pudra ile bu görünümü kolaylıkla elde edilebilirsiniz. Ama aşırıya kaçmayın. Bronz pudranın fazla uygulanması katmanlı bir görünüm yaratacaktır.

6.DİPLİNER

Yapmanız gereken cildinizi peeling etkili bir ürünle arındırdıktan sonra nemlendirici uygulamak ve daha sonra  sadece üst kirpiklere dipliner uygulamak. Basit gelebilir ama ustaca ve ince uygulanan dipliner size doğal bir çekicilik katacak.