20 Aralık 2012

GÖZ ALTINDAKİ MOR HALKALARDAN NASIL KURTULABİLİRİM DİYORSANIZ!Mor halkalar… Bazen öyle büyür ki aynaya bakmak içimizden gelmez. Makyaj yaparız ama hep rahatsız edicidir. Peki, mor halkalardan kurtulmak mümkün desem?

Mor halkalardan kurtulmak için önerilerime kulak kabartın.


Nemlendirmenin Gücü Adına!

Kaliteli ve etkili bir nemlendirici göz çevresinin parlamasını sağlayacak ve oradaki derinin bakımsız görünmesini engelleyecektir. Göz çevresi için özel üretilmiş jel yapılı nemlendiricileri deneyebilirsiniz. Daha etkili bir sonuç için nemlendiriciyi göz çevrenize yüzük parmağınızla minik noktalar halinde uygulamalısınız.

Kapatıcıdan Vazgeçmeyin

Göz çevresindeki halkaların, kırışıklıkların ve çizgilerin görünmesini kapatıcınız ile engelleyebilirsiniz. Önerim kapatıcıyı nemlendiriciden sonra fondötenden önce uygulamanız.

Peki, Mor Halkaların Sebebi Nedir?

Göz altında görülen mor halkaların sebebi genellikle genetiktir. Ancak susuzluk ve uykusuzluk da gözlerin yorulmasına ve etrafının renk değiştirmesine yol açar. Bu nedenle bol su tüketmeli, güzel bir uyku çekmelisiniz. Kafein ve şeker de vücudun susuz kalmasına sebep olur. Bu tür gıdalardan uzak durmakta fayda var.